Szkolny Konkurs Recytatorski

26 listopada odbył się w szkole konkurs recytatorski „Wiersze, które znamy i lubimy”, którego organizatorami były Agata Nowek i Elżbieta Słoka.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 – 3 oraz przedszkolaki z grupy 5 „Motylki” i z grupy 6 „Smerfy”.
Zostały zaprezentowane wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry i M. Przewoźniaka.
Urozmaiceniem konkursu były wspólnie śpiewane piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Jury w składzie: p.dyrektor J. Białek, p.dyrektor A. Tokarczyk, nauczyciel j.polskiego p.R. Kubik, oceniając uczestników brało pod uwagę pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce    Franciszek Olczyk kl. 3b
II miejsce    Hanna Guzikowska gr. 6 „Smerfy”
III miejsce   Lena Włodarczyk kl. 2b

Wyróżnienia otrzymali:

Hanna Soluch  gr. 5 „Motylki”
Alicja Kłuś  kl. 1a
Olimpia Dzięcioł  kl. 1b
Natalia Kopczyńska  kl. 2a
Lena Biernacka  kl. 2c
Julia Romańska  kl. 3a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i słodkie upominki.