„13 Alter Ego” i zwycięstwo w Przeglądzie Małych Form Teatralnych

„Białe ponad Czarnym” to tytuł przedstawienia, za które grupa teatralna „13 Alter Ego” otrzymała I miejsce w XI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych o charakterze satyrycznym, dotyczącym tematyki antynikotynowej pod hasłem „Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy”. Konkurs odbył się 19. listopada 2019r. w Miejskim Centrum Kultury. Zorganizowany został pod patronatem prezydenta Miasta Skarżyska – Kamiennej. Partnerami w/w przedsięwzięcia był Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w naszym mieście.

Nadrzędnym celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem propagowania wśród dorosłych, młodzieży i dzieci mody na niepalenie.

Uczniowie z naszej szkoły wystąpili z inscenizacją, która w symboliczny sposób pokazała, jak należy skutecznie walczyć ze zgubnym nałogiem nikotynowym. Poprzez taniec, śpiew oraz sugestywne teksty nasi mali- wielcy artyści wymownie przedstawili walory życia bez papierosów, które czyni człowieka wolnym i szczęśliwym oraz pozytywnie wpływa na całe środowisko.

W spektaklu, do którego scenariusz napisała opiekunka szkolnego koła teatralnego „13 Alter Ego”wystąpili: z klasy 5b: Julia Mackiewicz, Milena Kaczmarczyk , Dominika Kaczmarek, Liliana Miernik, Maja Adwent, z klasy 5c: Oliwia Minda oraz z klasy 6b: Martyna Pietras i Oskar Florczyk. Opiekę nad występującymi sprawowały panie: Agnieszka Metzger – Obara i Joanna Łyjak.

Więcej informacji z fotorelacjami na portalach: spottedskarzysko.pl i TSK24.pl

http://tsk24.pl/index.php/wydarzenia-w-powiecie-2/13660-xi-przeglad-malych-form-teatralnych

https://www.spottedskarzysko.pl/fakty/item/5109-xi-powiatowy-przeglad-malych-form-teatralnych-zdjecia.html