Wizyta klas IV w Powiatowej Komendzie Policji w Skarżysku – Kamiennej

28 maja uczniowie klas IV mieli niecodzienną atrakcję –  byli gośćmi w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej. Dzieci miały okazję z bliska poznać pracę funkcjonariuszy policji.
Dzielnicowi, sierżant sztabowy Edyta Wiatr i sierżant sztabowy Grzegorz Wrona opowiedzieli uczniom o codziennych obowiązkach policjantów i zaprezentowali sprzęt policyjny w postaci kajdanek, kasku, pałek, tarcz kuloodpornych oraz wyjaśnili celowość takiego umundurowania m. in. w zabezpieczeniu imprez masowych. Pogadanka i prezentacja powyższego sprzętu wzbogacone były projekcją filmów. Następnie uczniowie mieli możliwość poznać nowoczesny budynek komendy. Zobaczyli m. in. pomieszczenia aresztu, dyżurkę, siłownię, strzelnicę oraz miejsce gdzie przetrzymywane są psy policyjne. Na koniec spotkania uczniowie mogli obejrzeć radiowóz policyjny wraz z wyposażeniem i posiedzieć w nim, co było dla nich największą atrakcją.
Wizyta została pozytywnie przyjęta przez uczniów i rozbudziła ich ciekawość. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które dzielnicowi odpowiadali fachowo oraz dodatkowo udzielając wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w życiu codziennym.
Wizyta w komendzie poza dużymi walorami profilaktycznymi i wychowawczymi, spełnia cele doradztwa zawodowego.
Składamy podziękowanie sierżantowi sztabowemu Edycie Wiatr i sierżantowi sztabowemu Grzegorzowi Wronie za umożliwienie naszym uczniom wizyty w  Komendzie Policji i za cierpliwość w odpowiadaniu na pytania naszych dzieciaków, o ten jakże odpowiedzialny i trudny zawód oraz za całoroczną współpracę z naszą placówką.

Wybierz język / вибрати мову