„13 Alter Ego” u przedszkolaków

W ramach obchodów TYGODNIA KULTURY JĘZYKA grupa teatralna „13 Alter Ego” odwiedziła VI grupę „Smerfy” z Przedszkola nr 16.

Wraz z opiekunką koła teatralnego, p. Joanną Łyjak, uczennice czytały teksty Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz innych twórców literatury dla dzieci. Długą lokomotywą udały się w podróż, żeby spotkać „Rzepkę”, „Kłamczuchę”, „Samochwałę”,  „Skarżypytę”, „Entliczka Pętliczka”, „Kłamczuchę” i innych znanych lekturowych bohaterów, na przykład „Kociokociaków”.

Oprócz pięknego czytania i śpiewu, członkowie grupy teatralnej zaprezentowali atrakcyjny pokaz gimnastyczny, który zainspirował młodsze koleżanki do pochwalenia się swoimi niesamowitymi już umiejętnościami.

Atmosfera w czasie spotkania była nie niezwykła: oprócz „pokarmu dla duszy”, czyli edukacyjnych czytanek, pojawiła się promocja aktywnego stylu życia, która zainspirowała i zmobilizowała uczestników do „zdrowego działania”.

Aktorki z „13 Alter Ego”: Julia Glejner, Gabrysia Rurarz, Natalka Michalska, Wiktoria Rogalska, Dominika Gwarek, Nadia Połeć, Martynka Pietras, Natalka Jeleń i Ola Nowocień.