Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 i 27 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W spotkaniu udział wzięły klasy: 1a,1b, 1c, 2a, i 2b. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona.
 Zajęcia rozpoczęły się wierszem Jana Brzechwy pt „Niedźwiedź”, następnie przedstawiono historię powstania pluszowego misia, przypomniano najsłynniejsze misie z bajek książkowych i filmowych, obejrzano film „Miś Uszatek”, śpiewano piosenkę „Jadą, jadą misie”, układano puzzle przedstawiające postać misia.
Na koniec obejrzano wystawę prac przygotowanych na konkurs plastyczny „Pluszowy miś- wczoraj i dziś” oraz wystawę książek, w których bohaterami są misie ( np. Pamiętnik Czarnego Noska, Kto przytuli Misia Tulisia, Księga dżungli, Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Kubuś Puchatek ). Wychodząc dzieci otrzymały znaczki Przyjaciela Pluszowego Misia, kolorowanki oraz słodki poczęstunek  w postaci żelowego misia.

Wybierz język / вибрати мову