Dzień Dziecka w klasie 4b

29 maja 2018r. był niezwykle atrakcyjny dla uczniów klasy 4b i ich wychowawczyni, p. Joanny Łyjak.

Dzień rozpoczął się od szkolnego wyjścia do Kina „Centrum” na film „Zig Zag Kid”, zorganizowanego w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, poprzedzonego zajęciami warsztatowymi prowadzonymi przez p. Jarosława Basaja, Lidera Filmoteki Szkolnej woj. mazowieckiego. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili historię głównego bohatera – Nono. Tematyka sensacyjnej fabuły wzbudzała refleksje dotyczące bardzo ważnych pytań, szczególnie nurtujących człowieka u progu dorosłości: Kim jestem? Dlaczego rodzice planują moją przeszłość? Czy dorośli mają wpływ na to, co robimy? Ile z tego, kim jesteśmy, wynika z dziedziczenia, a ile z wychowania? Czy mogę samodzielnie podejmować decyzje o swojej przyszłości? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będziemy poszukiwać w trakcie trwania życiowej edukacji, ponieważ wymagają one długofalowego, wszechstronnego, indywidualnego procesu rozwojowego, najlepszego i najkorzystniejszego dla każdego człowieka, popartego wiedzą i doświadczeniami w dążeniu do osiągnięcia spełnienia i szczęścia.

Kolejnym punktem było „zwiedzanie” Miejskiego Centrum Kultury im. Leopolda Staffa, pod opieką Pana Roberta, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię budynku, a także zaprowadził uczestników we wszystkie miejsca, na co dzień niedostępne dla społeczeństwa. Wśród nich znalazły się: scena „za kurtyną”, projektorownia, a także schrony. Ponadto uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą zajęć prowadzonych w MCK-u. Ta część klasowej wycieczki była niezwykle interesująca, a z pewnością odkryła przed dziećmi tajemnice tego ważnego dla naszego miasta miejsca.

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie udali się na Plac Staffa, gdzie wychowawczyni przybliżyła postać poety, związanego ze Skarżyskiem – Kamienną.

Dbając o kondycję i sprawność fizyczną, a także o właściwy relaks po wysiłku intelektualnym wcześniejszych działań,  młodzież spędziła kilka radosnych chwil w plenerowej siłowni. Było aktywnie, radośnie i zabawnie.

Ostatnią atrakcją wycieczki był posiłek w „Pizzerii Biesiadowo”.

Po tak wyczerpującym Dniu Dziecka wszyscy uczniowie klasy 4b wrócili do domów, aby odpocząć i przygotować się do kolejnych wyzwań.

Wybierz język / вибрати мову