4b na wycieczce w Lucky 5 Ranch w Mroczkowie

17 maja bieżącego roku, w godzinach popołudniowych, uczniowie klasy 4b pod opieką wychowawczyni
p. Joanny Łyjak i p. Urszuli Majewskiej oraz rodziców: p.Hanny Dzięcioł i p. Jarosława Figarskiego wybrali się na wycieczkę do Mroczkowa. Program wyjazdu był bardzo napięty i każdy z uczestników z niecierpliwością czekał na jego realizację. Mimo iż pogoda nie była sprzyjająca, to i tak nic nie było w stanie pokrzyżować wycieczkowych planów.
Po dotarciu na miejsce od razu rozpoczęły się aktywne zabawy w plenerze: gra
w piłkę na boisku, jazda na gokartach i zwiedzanie terenu. Grupa uczniów pod opieką organizatorów zajęła się pracami w stajni: uczestniczeniem w wieczornych rytuałach koni: czyszczeniem boksów i karmieniem zwierząt.
Następnie rozpalone zostało ognisko, na którym pieczono kiełbaski oraz słodkie pianki. Było naprawdę pysznie! Po kolacji rozpoczęły się przygotowania do snu: rozkładanie łóżek i materacy. Gdy na zewnątrz zrobiło się ciemno, uczniowie wraz z opiekunami wspólnie obejrzeli film „Jak zostać kotem”. Ogień palący się w kominku tworzył magiczny nastrój i podkreślał niezwykłą atmosferę. A potem – stała się cisza nocna, która trwała do następnego ranka…

Po śniadaniu wszyscy udali się na zajęcia edukacyjne „Spotkanie z koniem”, na których została przekazana podstawowa wiedza o naturze koni, ich potrzebach, żywieniu, historii, sposobie użytkowania teraz i w przeszłości. Uczniowie przygotowywali dla koni posiłek i nakarmili je. Uczestniczyli także w czynnościach kosmetycznych tych wspaniałych zwierząt. Następnie odbyło się przygotowanie koni do jazdy, poprzedzone prezentacją i omówieniem sprzętu jeździeckiego. A potem: każdy z uczestników miał możliwość osobiście usiąść w siodle. Przeżycia były niesamowite! Po krótkim odpoczynku ochotnicy wyprowadzili konie na wybieg!
I wtedy rozpoczęła się kolejna atrakcja: przejażdżka na kładzie po specjalnie do tego celu przygotowanym torze. Rozemocjonowani, zadowoleni, trochę zmęczeni,
a przede wszystkim- szczęśliwi – wróciliśmy do domów…

Emocje i przeżycia towarzyszące trwającej półtora dnia wycieczce stworzyły bezcenne wspomnienia!   

Wybierz język / вибрати мову