„Biblioteka cyfrowa – biblioteką jutra”.

 16.05.2018r  w  ramach Tygodnia Bibliotek w Czytelni F. 1 (ul. Towarowa) klasa 7a wraz z opiekunami:
p. Izabelą Ucińską  i p. Urszulą Majewską  uczestniczyła    w zajęciach edukacyjnych pt :„Biblioteka cyfrowa – biblioteką jutra”. Zajęcia były wzbogacone prezentacją multimedialną przedstawiającą biblioteki cyfrowe
w Polsce, ich zbiory oraz zasady korzystania z nich.

 Zgodnie z hasłem: (Do)wolność czytania! prowadząca zajęcia wskazała jak może wyglądać nieskrępowana przepisami i nakazami wolność czytania oraz jaki może być nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (tradycyjnej, elektronicznej tzw. e-booków czy audiobooków), a co za tym idzie również do biblioteki cyfrowej. Poza prezentacją multimedialną zapoznano uczniów z księgozbiorem biblioteki,  która gromadzi
i udostępnia swoim czytelnikom audiobooki oraz książkę tradycyjną czyli drukowaną.

Na  spotkaniu uczniowie dowiedzieli się także jakie są biblioteki cyfrowe w Polsce, jak funkcjonują oraz w jaki sposób można z nich korzystać. Mieli możliwość zastosowania tej wiedzy w zajęciach praktycznych – wyszukiwali interesujące ich dokumenty cyfrowe (zdjęcia, plakaty, starodruki) oraz inne materiały biblioteczne (pełne teksty lektur,  opracowania, biografie autorów).
Na koniec spotkania uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka – patrona Biblioteki,
w której gościli. Zbiory i pamiątki po profesorze wzbudziły zainteresowanie uczniów , dowiedzieli się w jakich warunkach profesor żył, dorastał i kształcił się, jak wyglądało jego dzieciństwo i późniejsze życie. Uczniowie słuchali  z zainteresowaniem, zadawali pytania, dyskutowali.

Wybierz język / вибрати мову