Dzień Patrona

W dniu 24 kwietnia w szkole świętowaliśmy Dzień Patrona. Uczniowie z klasy 3A i 3C oraz  5A   szkoły podstawowej oraz 2A, 2B, 2D i 3B gimnazjum przygotowali uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu, pracując pod kierunkiem pań Renaty Kubik i Agnieszki Tokarczyk oraz pana Tomasza Sekuły. Autorkami dekoracji były panie Bożena Kwiatkowska i Stella Rusinek.
 W programie znalazły się obszerne fragmenty biografii Hubala przeplatane okolicznościowymi wierszami i piosenkami. Występom towarzyszyła prezentacja multimedialna przygotowana przez gimnazjalistów z klasy 3A pod kierunkiem pana Piotra Kardysia. W ramach obchodów Dnia Patrona w holu głównym została zorganizowana przez pana Jerzego Miernika wystawa albumów prezentujących sylwetkę majora Dobrzańskiego wykonanych przez uczniów klas siódmych.
Apel poświęcony patronowi był nie tylko pouczający, ale i poruszający, zatem uczniowie oglądali go z uwagą.
Należy dodać, iż uroczystości związane z Dniem Patrona wiążą się z przygotowaniami do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Wybierz język / вибрати мову