Błękitny marsz

Marsz Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu    9.04.2018r  już po raz siódmy  Skarżysko-Kamienna przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.  Organizatorem obchodów w naszym mieście był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Skarżysku-Kamiennej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym  i ich Rodzinom PRAXIS. 

Tradycyjnie już skarżyskie obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu rozpoczęły się od „Niebieskiego Marszu” o godz.10.00,  który przeszedł ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 (uczestnicy przeszli ulicami miasta – Żurawią, 1-go Maja, Waryńskiego i Piłsudskiego) do Miejskiego Centrum Kultury. Podczas marszu mieszkańców Skarżyska informowano o autyzmie, przekazywano informacje o sytuacji osób cierpiących na to schorzenie (a także ich rodzin), o możliwościach pomocy i terapii. W marszu wzięli udział nasi uczniowie z klasy 7a pod opieką p. Agnieszki Metrzger i p. Urszuli Majewskiej.

Marsz zakończył się w Miejskim Centrum Kultury występami i wręczeniem nagród za rozstrzygnięte konkursy. Publiczność powitał Dyrektor SOSW nr 2 p. Mariusz Kawa.
Na początku odbył się pokaz tańca pt.” Odcienie błękitu” przygotowany przez wychowanków Przedszkola „Pod Słoneczkiem” pod opieką nauczycieli i terapeutów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2. Następnie uczniowie Gimnazjum Nr 2 pod opieką p. Anny Chojnackiej  i p. Eweliny Zagdan- Łabudy zaprezentowali spektakl pt.” Brzydkie Kaczątko”. Choreografię przygotowała uczennica Natalia Duda, muzykę skomponował uczeń Dominik Żak.
Wzruszającym występem wokalnym wychowanek SOSW nr 2 Kacper Czeski pożegnał wszystkich zaproszonych gości utworem „Ja po prostu mam autyzm”.
Ważnym przeżyciem było ogłoszeniem wyników konkursu fotograficznego i konkursu filmowego.   Konkurs fotograficzny „Autyzm w Kadrze” wygrała Zuzanna Skuza z SP 7, drugie miejsce zajęła Adrianna Walachnia z SP w Skarżysku – Kościelnym, a trzecie miejsce przypadło Nikoli Ćmiel również z SP w Skarżysku – Kościelnym.  W konkursie filmowym jury nagrodziło Szkolny Klub Wolontariatu EsKaWu działający przy SP w Skarżysku – Kościelnym, za film „ Niewidzialna”.

Wybierz język / вибрати мову