UKS CELSIUM NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU PIŁKARSKIM

Od 8 do 11 marca piłkarze Celsium z rocznika 2004 przebywali w Zakopanem gdzie odbywał się Międzynarodowy Turniej „API CUP”. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku i z pięknymi widokami na Giewont, Kasprowy Wierch czy Nosal odbywała się rywalizacja 12 zespołów podzielonych na dwie grupy.

    Nasz zespół na początek zmierzył się z Kadrą Opolskiego Związku Piłki Nożnej  i po dobrym meczu zremisował 0 – 0. Następnym przeciwnikiem była Akademia Piłkarska Champion Warszawa, prowadzona przez byłych reprezentantów Polski Macieja Bykowskiego i Marcina Mięciela. Pokonaliśmy rywala 2 – 0,a bramki zdobyli Wiktor Miernik i Kacper Wolski. Pierwszy dzień turnieju kończyliśmy spotkaniem  z ukraińskim zespołem Halychyna Lwów. Niestety przeciwnik okazał się lepszy i wygrał  2 – 0. Początek drugiego dnia to potyczka z kolejnym ukraińskim zespołem. Mecz z Atletem Kijów był bardzo wyrównany, jednak to przeciwnik wygrał    1 – 0 . Ostatnim rywalem w grupie były Wigry Suwałki, które pokonaliśmy 1 – 0 ( Miernik ).W trzecim dniu rywalizacji trafiliśmy na Sandecję Nowy Sącz, która w swojej grupie nie przegrała meczu. Tu również po bardzo wyrównanej grze niestety nieznacznie ulegliśmy 0 -1.Turniej zakończyliśmy porażką z Podhalem Nowy Targ  0 -3.

Jak okazało się w końcowym rozrachunku Ukraińcy okazali się bezkonkurencyjni i po rozegraniu wszystkich meczów, aż trzy zespoły ukraińskie ukończyły zmagania w pierwszej czwórce turnieju.

Ostateczna kolejność turnieju:

1.FC Rukh Vynnyky
2.Górnik Polkowice
3.Atlet Kijów
4.Halychyna Lwów
5.Kadra Województwa Opolskiego
6.Sandecja Nowy Sącz
7.Podhale Nowy Targ
8.Celsium Skarżysko
9.Champion Warszawa
10.Wigry Suwałki
11.Gwardia Koszalin
12.Atlet Kijów 2

W czasie turnieju znaleźliśmy również czas na zwiedzanie Zakopanego i spacer po Krupówkach. Największą atrakcją dla chłopców był wyjazd i kąpiel w termach „Gorący Potok” w Szaflarach, którą zapewnił organizator.

W turnieju brali udział: IGOR DUDA, LIPIENIECKI MACIEJ, RURARZ MATEUSZ, POMORSKI MICHAŁ, SAFIAN JACEK, DURLIK DAWID, GOŻDZIK KACPER, WOLSKI KACPER, KOTTE KORDIAN, KAŁKA MACIEJ, OSTROWSKI KACPER, JASTRZĄB PIOTR, SOBCZAK JAKUB, MAMLA SZYMON, DERDA JAKUB, SZYMCZYK PAWEŁ, MIERNIK WIKTOR

TRENER – DARIUSZ KASPRZYK

 

Wybierz język / вибрати мову