115 urodziny Pluszowego Misia

Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa. Powiernik sekretów, pocieszyciel. Dzień Pluszowego Misia to idealna okazja do podarowania komuś jego własnego pluszaka.
Jak świętować Dzień Pluszowego Misia?
W przedszkolach i szkołach tego dnia organizowane są misiowe wystawy – dzieci przynoszą własne maskotki albo wykonują prace plastyczne przedstawiające (nie tylko pluszowe) misie.

W naszej szkole spotkanie z okazji  Dnia Pluszowego Misia odbyło się  27 listopada z klasami 1a,1b i 2a. Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ukochane misie, które były różnych rozmiarów. Na przywitanie wysłuchali opowiadania o misiu Buminku. Sami opowiadali do czego potrzebny im jest miś, jak należy się nim opiekować żeby był z nimi jak najdłużej. Poznali historię misia Tediego, przedstawioną przez bibliotekarza.  Wzięli udział  w zgaduj zgaduli, wymieniali misie z dobranocek. Zapoznali się  z najciekawszymi myślami Kubusia Puchatka, wysłuchali ciekawostek z życia niedźwiedzi. Po złożeniu przyrzeczenia opiekowania się swoimi misiami, otrzymali od bibliotekarza  dyplomy prawdziwego przyjaciela misia i  medale.  Na  zakończenie spotkania uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek  –  małe słodkie co  nieco ( herbatniki z miodem  i żelowe misie.) Wychodząc obejrzeli wystawę prac konkursowych  i wystawę książek o misiach znajdujących się w bibliotece szkolnej.

28 listopada  dwie grupy przedszkolne: gr.5 i 6 świętowały Dzień Pluszowego Misia.  Przedszkolaki przyszły do biblioteki ze swoimi Misiami Przytulankami. Wysłuchały bajki o Misiu Buminku, poznały historię misia, wysłuchały ciekawostek z życia niedźwiedzi, mówiły jak należy dbać o swoje maskotki, do czego są im potrzebne. Wzięły udział w zgadywankach, wymieniały postaci misiów z dobranocek. Na zakończenie spotkania dostały dyplomy prawdziwego przyjaciela misia, medale i zostały zaproszone na słodki poczęstunek – herbatnik z miodem i żelowe misie.