Tadeusz Kościuszko – wystawa

Sejm ustanowił rok 2017 rokiem Tadeusza Kościuszki – Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej ogólnonarodowego powstania, zwanego insurekcją kościuszkowską, polskiego i amerykańskiego generała, „niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość”. Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce
w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość. Thomas Jefferson, jeden
z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, nazwał  Tadeusza Kościuszkę „ Najprawdziwszym synem wolności”,  oddając mu hołd w związku z jego działalnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki”.

Biblioteka SP 13 przyłączając się do tych obchodów  zaprasza  uczniów do obejrzenia wystawy poświęconej  pamięci Tadeusza Kościuszki  czynnej  w godzinach pracy biblioteki.

Wybierz język / вибрати мову