Szkolny Konkurs Recytatorski „Brzechwa dzieciom”

W dniu 9 lutego 2015 r.  w świetlicy szkolnej ZSP nr 1 Szkoły Podstawowej nr 13 odbył się  Szkolny Konkurs Recytatorski  „Brzechwa dzieciom” zorganizowany przez p. Agnieszkę Metzger – Obarę dla uczniów klas II – IV. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów: Aftyka Anna, Grzybowska Tatiana, Kaleta Patryk, Kamiński Szymon, Klamka Emilia, Klamka Daniel, Kluczewska Martyna, Kłak Kornelia, Lipieniecki Maciej, Mańka Zuzanna, Polak Zofia, Pukowski Mateusz, Rurarz Mateusz, Saładonis Karol, Spadło Gabriela, Stobiecka Amelia, Wiącek Oliwia, Wiśniewski Sebastian, Wójcik Zuzanna.

Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wygłaszając następujące utwory literackie Jana Brzechwy:  Kaczka dziwaczka, Kangur, Kłamczucha, Leń, Lis, Małpy, Mucha, Na straganie, Ptasie smutki, Pytalski, Samochwała, Skarżypyta.

Celem konkursu było oprócz popularyzacji literatury pięknej, rozwijanie wśród podopiecznych uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

Uczestnicy mieli także możliwość doskonalenia umiejętności zaprezentowania się przed innymi oraz sposobność kształcenia techniki mówienia. Podczas występów uczniowie pracowali nad przezwyciężaniem nieśmiałości i tremy. Konkurs cieszył się uznaniem dzieci oraz dorosłych.

W konkursie zwyciężyli:

Amelia Stobiecka klasa 2 b – I miejsce

Oliwia Wiącek klasa 4 a – II miejsce

Tatiana Grzybowska klasa 4 a – III miejsce.

Wszystkie występy artystyczne nagrodzone zostały gromkimi brawami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

Eliminacje przeprowadziła szkolna komisja w składzie:

Agnieszka Metzger – Obara, Marta Łękawska, Urszula Majewska.