III TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach 02-06 czerwca 2014 r. odbył się w naszej szkole III Tydzień Języka Angielskiego. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności przede wszystkim językowych,  ale również plastycznych, wokalnych
i aktorskich. Nie zabrakło także rywalizacji sportowej i dobrej zabawy.

Tydzień rozpoczął Turniej Piłki Nożnej, podczas którego rywalizowały drużyny państw wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej czyli Anglii , Walii , Szkocji  i Irlandii Północnej. Zarówno zawodnicy jak i kibice dali z siebie wszystko,  a zwyciężyła drużyna Szkocji.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na konkursy językowe i kulturoznawcze,   których laureatami zostali:

  • Konkurs plastyczny dla klas I „My first English Book”:

1. Paweł Mielnicki kl. Ib i Martyna Kluczewska kl. Ib – I miejsce ex aequo

2. Gabrysia Okła kl. Ia i Dawid Mróz kl. Ia – II miejsce ex aequo

3. Laura Misiewicz kl. Ib i Amelka Jaskiewicz kl. Ia – III miejsce ex aequo

  • Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas V (drużyny dwuosobowe)

1. Igor Banaczkowski i Kamil Huciński kl. Vb – I miejsce

  1. Martyna Synowiec i Nikola Metzger kl. Vb

oraz Filip Białkowski i Wiktoria Laskowska kl. Va – ex aequo II miejsce

  • Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI „The Master of English”

1. Bernadetta Wiącek z kl.VIa – I miejsce

2. Oskar Berus kl. VIa – II miejsce

3. Dawid Jakus kl.VIb – III miejsce

Na zakończenie Tygodnia odbyło się przedstawienie w j. angielskim pt.”Snowwhite” – Królewna Śnieżka, przygotowane przez uczniów klas trzecich dla kolegów i kolezanek z klas O-III.

Sponsorem  II Tygodnia Języka Angielskiego była  Szkoła Językowa Global Village w Skarżysku-Kamiennej, której dyrektor Pan Mateusz Dąbrowski tradycyjnie już ufundował nagrody dla zwycięzców, w tym nagrodę główną ( semestr nauki ) dla laureatki Konkursu Języka Angielskiego „The Master of English” – Bernadetty Wiącek.

 

Wybierz język / вибрати мову