II Tydzień Języka Angielskiego

 

W dniach 17-21 czerwca 2013 r. odbył się w naszej szkole II Tydzień Języka Angielskiego zorganizowany przez p. Olgę Langer. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności  językowych,  jak  również plastycznych, wokalnych i aktorskich. Nie zabrakło także rywalizacji sportowej   i dobrej zabawy.

Tydzień rozpoczął Turniej Piłki Nożnej, podczas którego rywalizowały drużyny państw wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej czyli Anglii (kapitan Marcel Sorbian z kl.VIa), Walii (kapitan Kacper Nowak z kl.VIb),    Szkocji (kapitan Mateusz Czarnoskutow z kl.Va) i Irlandii Północnej (kapitan Oskar Wilk z kl.Vb).    Zarówno zawodnicy jak i kibice dali z siebie wszystko, a zwyciężyła drużyna Anglii.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na konkursy językowe i kulturoznawcze,   których laureatami zostali:

  • Konkurs leksykalno-gramatyczny dla klas V:

1. Bernadetta Wiącek kl.Va

2. Oskar Berus kl.Va

3. Dawid Jakus kl.Vb

  • Quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas V i VI

1. Aleksandra Stępień i Julia Leśniewska z kl.VIb

2. Marcin Chłopek i Witek Szymczyk z kl.VIb

3. Aleksandra Stepień i Jakub Krzesiński z kl.VIb

  • Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI „The Master of English”

1. Julia Jankowska z kl.VIa

2. Tomasz Zuba z kl.VIb

3. Marcin Chłopek z kl.VIb

Uroczyste zakończenie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie zebrani obejrzeli przedstawienie „Cinderella” przygotowane w języku angielskim przez uczniów klas IVa i IVb oraz skecz „Lekcja języka angielskiego” w wykonaniu klasy VIb. Uroczystość uświetniły także występy wokalne uczniów naszego gimnazjum.

Sponsorem  II Tygodnia Języka Angielskiego była  Szkoła Językowa Global Village w Skarżysku-Kamiennej, której dyrektor Pan Mateusz Dąbrowski tradycyjnie już ufundował nagrody dla zwycięzców, w tym nagrodę główną (semestr nauki ) dla laureatki Konkursu Języka Angielskiego „The Master of English” – Julii Jankowskiej.

 

Wybierz język / вибрати мову