Wycieczka do Wieliczki klasy 3c

6 czerwca. klasa IIIc z wychowawczynią p. Stellą Rusinek i p. Bożeną Kwiatkowską udała się na wycieczkę do Wieliczki, gdzie uczestniczyła w imprezie ,,Śladami legend wielickiej kopalni”.  Podziemne legendy to wspaniałe opowieści, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie, np. o Skarbniku, który czuwa nad losem solnego skarbu,
o Świętej Kindze, która ów skarb na polskie ziemie sprowadziła, o ciężkiej pracy i historii wielickich górników… Opowieści ukrytych głęboko pod ziemią w solnych korytarzach uczniowie wysłuchali z wielkim zainteresowaniem. Niezwykłym przeżyciem było spotkanie samego Skarbnika. Na początku niektórzy byli nieco wystraszeni, ale po pewnym czasie ten duch kopalni okazał się bardzo sympatyczny i wszyscy się z nim zaprzyjaźnili. Na zakończenie tej przygody Skarbnik uroczyście mianował każdego swoim przyjacielem i  rozdał wszystkim pamiątkowe dyplomy dla podziemnych wędrowców.

Z plecakami pełnymi pamiątek, głową pełna wrażeń, w znakomitych humorach dzieci wracały do domu. Wycieczka  była  przygodą, na którą bardzo czekały. Z pewnością spełniła ich oczekiwania.

Wybierz język / вибрати мову