Klasa III b na wycieczce

„…aby ludzie poznanie swoje czerpali nie tylko z książek, ale z nieba i ziemi, z dębów i buków”

W  dniach 13 – 15 maja.2013 r. klasa III b wraz z opiekunami p. Urszulą Miernik i Iwoną Dąbrową oraz rodzicami wybrała się na wycieczkę do Zakopanego i Wieliczki. Przed wyjazdem poczyniono wiele przygotowań: wybrano miejsce wycieczki, wysłano listy do potencjalnych sponsorów, przeprowadzono wiele spotkań z rodzicami i rozmów z dziećmi oraz ułożono program wycieczki. Wycieczka okazała się strzałem w samą dziesiątkę. Uczniowie na termach w Białce Tatrzańskiej zaprezentowali swoje umiejętności pływackie. Podczas spaceru Doliną Strążyńską pod opieką pani przewodnik Tatrzańskiego Parku Narodowego poznali obszary chronione, ich znaczenie oraz sposoby zachowania się na tych obszarach, zapoznali się a wieloma ciekawostkami przyrodniczymi. Wjechali kolejką Na Gubałówkę i oglądali krajobraz Tatr Wysokich, Zobaczyli Kościół na Krzeptówkach związany z pobytem papieża Jana Pawła II, skocznię oraz na Krupówkach zakupili różne pamiątki. Trzecioklasistów, ich opiekunów i rodziców gościła w domu góralskim pani Aniela, która przygotowywała smaczne śniadania i obiady. Uczniów czekało jeszcze wiele atrakcji, gry sportowe, dyskoteka, zabawy na powietrzu, ognisko, a w zieloną noc?  – wszyscy zostali pomalowani pastą do zębów. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili kopalnie soli w Wieliczce. Przez cały pobyt dopisywała ładna pogoda oraz wspaniały humor. Wychowawca klasy III b p. Urszula Miernik dziękuje rodzicom oraz wszystkim sponsorom za pomoc w  zorganizowaniu wspaniałego pobytu w Zakopanem.