Dzień Otwartych Drzwi

16 marca już po raz siódmy  zorganizowaliśmy dla przedszkolaków Dzień Otwarty pod hasłem „Wesoła Szkoła” . Spotkanie poprowadziły  p. Urszula Miernik i p. Stella Rusinek, a uczestniczyli w nim rodzice  i  dzieci 7 i 6-letnie. Miało ono na celu zapoznanie  się z ofertą placówki, nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, a także  bazą lokalową. Była to również okazja do rozmów z nauczycielami, dyrekcją szkoły,  przedstawicielem wydawnictwa Nowa Era, a także czas wspólnej zabawy i  poznawania szkoły przez przyszłych uczniów.
Dla  przybyłych gości organizatorzy wraz z uczniami naszej szkoły przygotowali różne atrakcje. Były występy muzyczne, taneczne i teatralne oraz zabawy integracyjne, językowe i sportowo – ruchowe.
Było to  już kolejne spotkanie z przedszkolakami. W tym roku szkolnym odbywały się  gry i zabawy, lekcje biblioteczne, lekcje otwarte, zajęcia plastyczne.  Wspólne działania przyczyniają  się do rozwiania wszelkich obaw i wątpliwości, jakie towarzyszą rodzicom w związku  z podjęciem przez dzieci nauki w szkole.

Na zakończenie uroczystości przedszkolaki wyruszyły w kolorowym korowodzie na zwiedzanie szkoły. Obejrzały sale lekcyjne, w których będą mogli się uczyć od września jako pierwszoklasiści, świetlicę, bibliotekę i stołówkę. Rodzice z zainteresowaniem towarzyszyli swoim pociechom.