Przegląd Młodych Talentów

7 marca odbył się w naszej szkole   I Przegląd Młodych Talentów pod hasłem: „Jeśli masz talent, nie ukrywaj go – pokaż co potrafisz”. Realizacji tego pomysłu podjęła się opiekunka Samorządu Szkolnego p. Jolanta Fornal, chcąc w ten sposób umożliwić uczniom zaprezentowanie ich szczególnych uzdolnień. 

Każdy z nas posiada umiejętność wykonywania jakiejś czynności, na przykład śpiew czy taniec…jednak osoba utalentowana w danej dziedzinie zrobi to perfekcyjnie i zasieje zachwyt wśród innych. Przykładów talentu mamy bardzo dużo: śpiew, taniec, niezwykłe umiejętności ruchowe, znakomita pamięć czy koncentracja – to tylko niektóre z  wrodzonych i dożywotnich cech wyróżniających człowieka.  Talent to nieprzeciętny dar, który dostajemy na całe życie i od nas zależy, czy nim dobrze rozdysponujemy.

Okazało się, że wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 jest wiele utalentowanych dzieci. Do zaprezentowania swoich niezwykłych umiejętności zgłosiło się ok. 50 uczniów z  klas II – VI. Uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, plastyczne,  grali na instrumentach, recytowali napisane przez siebie wiersze, odbyły się pokazy zręcznościowe z piłką, kulami i pokaz karate. Widownię stanowiła cała społeczność szkolna, wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami. Występy bardzo się podobały i były nagradzane gromkimi brawami. Wszyscy dobrze się bawili. Pomysł okazał się trafiony, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a na kolejnych artystów czekamy w przyszłym roku.