Mitologia- podróże małe i duże

OLYMPUS DIGITAL CAMERA3 grudnia 2012r. wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, iż wydarzy się coś niezwykłego. I rzeczywiście. Po korytarzach przemykali bogowie, herosi i nimfy, bowiem na Olimpie tego dnia odbywał się konkurs mitologiczny dla uczniów klas piątych. W scenerii greckiej świątyni, przepełnionej wonią kadzidełek, przy nastrojowych świecach i muzyce popisywali się oni znajomością mitologii greckiej. Była też okazja do zaprezentowania zdolności aktorskich,  muzycznych i plastycznych- to zapewne wpływ Melpomeny, Kaliope i Apollina…Widownia składająca się z uczniów i rodziców przyjęła brawami olimpijski pokaz mody. Modelki- boginie częstowały gości oliwkami, serem fetą i mandarynkami.
Po zaciętej rywalizacji i pełnych emocji chwilach konkurs wygrała klasa Va, choć Vb walczyła bardzo dzielnie. Zwycięzcy zostali nagrodzeni wieńcami laurowymi. Gratulujemy!

Czekamy na kolejną gościnę na Olimpie w przyszłym roku.

Konkurs przygotowały p. Danuta Pająk i p. Bożena Bilska, w roli Apollina- p. Bożena Kwiatkowska.