Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień powstał w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Jego idea tak się rozrosła, że z czasem zawitał aż do 180 krajów. W Polsce obchodzimy go od 2006 roku. Dziś ma jednak wymiar mniej polityczny, a bardziej społeczny.

W tym roku, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. To święto promuje serdeczność i przyjazne nastawienie wobec ludzi. By stać się jego uczestnikiem wystarczy uśmiechnąć się do kogoś i obdarzyć życzliwym słowem. W pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Warto zatrzymać się na moment i „wypuścić” w świat pozytywną energię. Ona do nas wróci ze zdwojoną siłą – to pewne…

W Dniu Życzliwości i Pozdrowień na uczniów SP 13 już od rana czekała słodka niespodzianka – wszyscy  dostali pyszne ciasteczko w kształcie serca. Trzy dni wcześniej ruszyła „Życzliwa Poczta”. Samorząd Szkolny zbierał kartki z miłymi pozdrowieniami dla kolegów, koleżanek, dyrekcji, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. W Dniu Życzliwości i Pozdrowień wszystkie kartki trafiły do adresatów. W tym dniu również wszyscy uczniowie, którzy przynieśli na zajęcia  czerwone serce nie byli pytani na lekcjach. 
Miło spędzony dzień pozostanie w sercach uczniów, którzy zapamiętają, że warto być życzliwym na co dzień, nie tylko od święta.