Światowy Dzień Uśmiechu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest co roku w pierwszy piątek października. W tym roku wypadł więc piątego. Święto powstało z inicjatywy artysty Harvey’a Balla, który stworzył w 1963 roku znany na całym świecie znaczek „smiley”, tj. uśmiechniętą „buzię” na żółtym tle. W 1999 roku postanowił zaproponować Światowy Dzień Uśmiechu, w którym każdy z nas pamiętałby o uśmiechu i dokonywał aktów uprzejmości.

Inaugurując Światowy Dzień Uśmiechu w 1999 roku Ball powiedział, że mimo, iż świat jest pełen problemów, każdy ma udział w jego „naprawianiu”. Ludzie spodziewają się od innych uśmiechu. Ten prosty grymas poprawia innym nastrój i dobrze nastawia ich do świata, przekonywał artysta.

W tym roku i nasi uczniowie uczcili ten wyjątkowy dzień – zaopatrzyli się w charakterystyczne żółte znaczki i bez  trudności „rozdawali” uśmiechy.