Rok szkolny 2009/10

maciek30 kwietnia 2010 odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas IV i V „Z matematyką za pan brat”. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych klas rozwiązywały rebusy matematyczne, zadania logiczne, łamigłówki, zagadki matematyczne. Prezentacja poszczególnych drużyn przybliżyła uczniom wybrane zagadnienia z historii matematyki oraz sylwetki znanych matematyków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry matematyczne, pangram. Zwyciężyła drużyna z klasy Va w składzie: Miłosz Olszewski, Maciej Wąs, Piotr Żmuda. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

p1260315

zawod

W dniu 26.03.2010 r. reprezentacja SP 13 wmini piłce koszykowej chłopców wraz  z opiekunem Tomaszem Pukowskim wzięła udział w finale wojewódzkim, który odbył się  w Starachowicach. Do finału tego awansowało sześć najlepszych szkół z województwa świętokrzyskiego, które wcześniej musiały wygrać półfinał wojewódzki. Oprócz naszej  „13-ki” w finale znalazły się: SP 15 Kielce, SP 27 Kielce, SP 11 Starachowice, SP 13 Starachowice, SP Połaniec. Po pasjonującej i bardzo wyrównanej walce sportowej nasi chłopcy uplasowali się na czwartej pozycji.Gratulujemy!

• za2

3904 grudnia, odbył się Mikołajkowy Turniej Pływacki, zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. Uczniowie z naszej szkoły zajęli wiele medalowych lokat.
Na najwyższym podium stanęli: Karina Rurarz, Kacper Nowak, Ola Stępień, Jakub Majewski.
Srebrne medale otrzymali: Witold Szymczyk, Sebastian Piętak, Anna Rurarz, Zuzanna Czach, Jakub Kowalik, Dominika Łękawska, Kacper Dudek, Piotr Mańko, Magdalena Czach.
Medale brązowe wywalczyli: Maja Pałecka, Patrycja Wilczyńska, Wiktor Baran, Julia Koperwas i Filip Skośkiewicz.

W końcowej klasyfikacji szkoła nasza zajęła drugie miejsce.

071346

p1230777

Konkurs plastyczny „Popraw klimat swojego miasta”- Magda Czach klasa VIb – III miejsce

p1230782

EKOLOGICZNY MIĘDZYSZKOLNY BIEG PATROLOWY
– Wiktoria Toma, Piotr Gładyś, Jakub Majewski – klas Vb – III miejsce

131

Memoriał Imienia Krzysztofa Wolińskiego – Magda Kowalska – I miejsce w biegu na 500 m.