Tutniej BRD

Od kilku lat nasza szkoła jest organizatorem powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku rywalizowało ze sobą 15 trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu skarżyskiego. Zawodników zgodnie z regulaminem czekały dwa etapy konkursu. Pierwszy to test z wiedzy o ruchu drogowym. Następnie na rowerach uczestnicy pokonywali tor przeszkód walcząc o jak najmniejszą ilość punktów karnych. Wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczniów był miłym zaskoczeniem dla organizatorów spotkania. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Bliżynie, Urząd Gminy w Łącznej, Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej, Urząd Gminy w Skarżysku-Kościelnym, Urząd Gminy w Suchedniowie.
Najlepsi okazali się:
I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Suchedniowie
II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Goździe
III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
Zwycięzcą indywidualnym został Jakub Skóra ze Szkoły Podstawowej w Goździe.
Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni byli nauczyciele p. Bożena Kwiatkowska i p. Stella Rusinek, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwali przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej – st. sierż. Krzysztof Kowalik oraz sierż. sztab. Wiesław Szewczyk.

Wybierz język / вибрати мову