Rajd integracyjny

Coroczną tradycją naszej szkoły jest rajd integracyjny z okazji Dnia Dziecka organizowany we współpracy z Nadleśnictwem Skarżysko. Uczniowie wszystkich klas przechodzą dwie trasy o różnej długości, przygotowane i oznakowane przez leśników. Na trasie obserwują uważnie rośliny, samodzielnie wyszukują oznakowanie na drzewach. W punktach kontrolnych odpowiadają na pytania dotyczące roślin, pracy leśników i właściwego zachowania w lesie. Każda odpowiedź jest punktowana, więc klasy starają się wypaść jak najlepiej, aby zasłużyć na pochwałę na zakończenie trasy. Tam wszyscy skupiają się wokół ogniska, pieką kiełbaski, grają w piłkę, bawią się. Miłym końcowym akcentem jest także wspólne śpiewanie piosenki na pożegnanie. Uczniowie klas szóstych pomagają leśnikom gasić ogień przy pomocy profesjonalnego sprzętu gaśniczego. Atrakcją każdego rajdu jest możliwość zobaczenia oswojonego zwierzątka leśnego. W tym roku uczniowie mogli zobaczyć kunę domową. I tak 1 czerwca w naszej szkole to dzień spędzony na wspólnej zabawie – pełen wrażeń, emocji i uśmiechu.

Wybierz język / вибрати мову