Wycieczki klasowe

Jedną z form pracy dydaktyczno – wychowawczej szkoły jest wycieczka, a maj i czerwiec to miesiące, w których wielu nauczycieli wraz ze swoimi klasami tę właśnie formę pracy wciela w życie. 20 maja uczniowie klas 4a i 4b zwiedzali Sandomierz i okolice. Wycieczka rozpoczęła się spacerem w Góry Pieprzowe. Jest to niewysokie, ale niezwykle malownicze pasmo górskie porośnięte licznymi krzewami dzikich róż. Zbocza tych gór są dosyć strome i trzeba było wspinać się na nie ze zręcznością i w skupieniu. Za to ze szczytu można było podziwiać piękną panoramę Sandomierza. W samym mieście uczniowie odbyli długi spacer pod opieka przewodnika, który pokazał im najpiękniejsze kościoły, Dom Długosza, zamek i spokojne uliczki. Można było też po raz kolejny spojrzeć na miasto z góry – z wysokości Bramy Opatowskiej oraz zajrzeć do chłodnych i mrocznych podziemi. Dużo radości sprawił wszystkim spacer Wąwozem Św. Królowej Jadwigi. A karmienie gołębi było świetną okazją do odpoczynku i zabawy jednocześnie. Na zakończenie pobytu w Sandomierzu uczniowie mogli popatrzeć na miasto z pokładu statku „Maria”.

Wybierz język / вибрати мову