Moje hobby

h729 stycznia samorząd szkolny zorganizował wystawę zbiorów uczniów z klas 1 – 6. Swoje kolekcje zaprezentowało 24 hobbystów, którzy mieli przygotowane stoliki w głównym holu. Każdym z kolekcjonerów opiekował się „ochroniarz” z samorządu, który pomagał rozłożyć zbiory, dbał o ich właściwa prezentację i pilnował, aby nie uległy uszkodzeniu.Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem – obejrzeli ją uczniowie wszystkich klas, pracownicy szkoły oraz gimnazjaliści.

Można było obejrzeć kolekcje samochodzików, figurek, muszli, modeli dinozaurów, znaczków, monet, widokówek  lub origami. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentowane przez Oskara Stępnia z kl.5a  piękne i niebezpieczne pająki – ptaszniki. Tłumy gromadziły się przy Bartku Gajdzie z kl. 6b, który nie tylko pokazywał origami, lecz także wykonywał miniaturowe figurki dla chętnych.

Niezwykle profesjonalnie przygotowali swoją prezentację figurek piesków Zuzia i Kacper Nowakowie, którzy każda grupę psiaków opatrzyli opisem i wyeksponowali. Piękne muszle pokazywali Ala Białek i Witold Szymczyk. Ania Ostrowska z kl.2b prezentowała swoje pamiątki przywiezione z wakacji, zaś Dominika Tomaszewska z kl. 3a mogła się pochwalić oryginalnymi widokówkami (nawet z tak egzotycznego kraju, jak Albania). Magda Maśko z kl. 2a wzbudzała zachwyt kolorowymi łabędziami z papieru, a Kuba Gałek, Kuba Spółczyński, Kuba Szczytowski, Kuba Rurarz i Patryk Wroński mogli się pochwalić modelami samochodów.

Uroczo wyglądały delikatne aniołki z kolekcji Emilki Wysmolińskiej oraz Małgosi Pukowskiej, a w szklanych kulach Julii Koperwas sypał śnieg. Figurki słoni prezentował Kamil Synowiec, modele dinozaurów pokazywali Wojtek Gajda i  Emil Szcześniak, a figurki bohaterów komiksów przynieśli Marcin Chłopek i  Oskar Wilk.

Niezwykle bogato prezentowała się kolekcja figurek z jajek z niespodzianką zebrana przez Weronikę Ścibisz, a Michał Skrzypczyński zadziwił wszystkich swoimi trofeami (dyplomami i statuetkami), które zdobył, wygrywając turnieje tańca. Po zakończeniu wystawy wszyscy jej uczestnicy otrzymali na pamiątkę przygotowane przez organizatorów wizytówki. Duży wkład w organizację wystawy włożyły opiekunki samorządu oraz Zuzia Domaradzka i Paulina Wilczyńska z klasy 5a.


h1h2h3h4h5h8