„Z gitarą na Ty”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po raz kolejny w naszej szkole gościli artyści  współpracujący z Łódzkim Biurem Koncertowym WIRTUOZ. Duo gitarowe „STRING DUO” tworzą dwaj znakomici muzycy wywodzący się ze środowiska artystów scen krakowskich: Krzysztof Orzechowski – gitara basowa, instrumenty perkusyjne, śpiew i Krzysztof Oczkowski – gitara klasyczna, elektryczna, banjo, mandolina. Artyści opracowali kilka różnych programów koncertowych adresowanych do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych uwzględniając stopień zaawansowania muzycznego, wiek i oczekiwania młodej publiczności. Muzyka proponowana przez zespól dotyka właściwie wszystkich styli muzycznych – od tzw. muzyki dawnej, przez klasyczną do muzyki rozrywkowej, jazzowej i rockowej.Dzisiejszy koncert – „ Z GITARĄ NA TY”, był  wydarzeniem artystycznym, które na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Sprawił to  umiejętnie  dobrany repertuar, barwny sposób prowadzenia koncertu, zabawy, konkursy z nagrodami, oraz aktywny udział słuchaczy.