Blue Day – na niebiesko dla autyzmu

bbbb

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.. Organizacje działające na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, celebrują to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.
W Skarżysku, sprzed Miejskiego Centrum Kultury wyruszył niebieski marsz „Blue Day – na niebiesko dla autyzmu”- W marszu tym udział wzięły dzieci i młodzież ze skarżyskich szkół. Naszą placówkę reprezentowała klasa 4b wraz z wychowawcą p. Iwoną Zenką oraz pedagogiem szkolnym p. Agnieszką Metzger – Obarą. Wzięliśmy także udział w konkursie plastycznym „Autyzm- jakie to trudne- jakie to łatwe” i dwie nasze prace otrzymały wyróżnienie. Pierwsza – pt „Pomóż rozplątać myśli” wykonana została przez uczennice klasy 5a- Wiktorię Kiljan oraz Magdalenę Maśko, druga – pt. „Nie jesteś sam” – przez uczennice klasy 6b –Weronikę Chuptas i Weronikę Ścibisz.