Dzień Jabłka w klasach 1-3

Jabłko to najpopularniejszy owoc, bogaty w witaminy. Ma swoje święto. Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły obchodzili je 27 września.

Święto Jabłuszka to akcja prozdrowotna, której celem jest zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Świętowanie w najmłodszej grupie rozpoczęliśmy od poznania jabłka. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Pisali ciekawostki o jabłkach. Były wiersze, zagadki, quizy i hasła zachęcające do jedzenia owocu.

Wykonały prace plastyczne, odbyła się degustacja szarlotki – najpopularniejszego ciasta jabłkowego.

Podsumowaniem dnia było jedzenie jabłek w różnej postaci. Było smacznie i kolorowo.

Pamiętajmy, co mówi stare przysłowie :

Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie„

Zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej