Wycieczka klasy 1B

24 maja uczniowie klasy i b wybrali się na wycieczkę do Kielc. Odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki, miejsce w którym nauka łączy się z zabawą.

W laboratorium dzieci wykonywały ciekawe doświadczenia (mieszanie płynów, wybuch wulkanu, napompowanie balonów bez udziału ust, wykonanie breloczka z folii termokurczliwej). Następnie miały możliwość zabawy i eksperymentowania przy interaktywnych stanowiskach (m. innymi: latające stwory napędzane za pomocą reflektorów świetlnych, makieta miasta, którą trzeba zasilać energią, rowerki wyścigowe, wielkie obrotowe koło, sterowanie piłek powietrzem, wykorzystanie siły wody).

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Zabawek i Zabawy oraz udział w warsztatach plastycznych, na których każdy wykonał ruchomą zabawkę. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, uczniowie odbyli krótki spacer ulicą Sienkiewicza i wstąpili do lodziarni.

Wszystkim dopisywał dobry humor, z wycieczki  przywieźliśmy miłe wspomnienia i zakupione pamiątki.