Maj w świetlicy szkolnej

My się w maju nie nudzimy. Świetlica środowiskowa we współpracy ze świetlicą szkolną wykonała szereg prac plastycznych.

13 maja obchodziliśmy Dzień Żółwia, podczas którego poszerzaliśmy wiedzę o gadzie żyjącym w morzach i oceanach. Były pytania w celu sprawdzenia wiedzy. Poznaliśmy budowę żółwia oraz miejsca jego występowania, pogłębiliśmy wiedzę na temat: dlaczego są gatunkiem zagrożonym wyginięciem i co my możemy z tym zrobić. Uczniowie wykonywali prace plastyczne związane z żółwiami oraz kolorowali różnego rodzaju mandale

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Pszczoły to bardzo pracowite owady, dlatego dzieci biorące udział w zajęciach wykazały się ogromną chęcią do pracy. Tworzyliśmy piękne i twórcze prace, poznaliśmy wiele ciekawostek o pszczołach . Światowy Dzień Pszczoły ma co roku ten sam wydźwięk, czyli jeśli pszczoły wyginą to ludzie również. Teraz już wiemy jak ważną rolę pełnią te owady w ekosystemie.

24 maja obchodzimy Dzień Ślimaka. Jednego z mieszkańców naszych łąk i ogrodów. Ten ciekawy mięczak poza swoją negatywną działalnością pełni wiele pożytecznych ról. W ogrodzie zjada nie tylko kwiaty i warzywa, ale także gnijące i martwe resztki roślin oraz nasiona chwastów. Większość ślimaków bowiem jest roślinożerna, lecz nie wszystkie. Występują również gatunki, które mogą być wszystkożerne, a nawet mięsożerne. Dzieci w świetlicy szkolnej poznały te wszystkie informacje oglądając filmy edukacyjne o ślimakach oraz albumy poświęcone tym mięczakom, a także wykonały prace plastyczno-techniczne.