IV Skarżyski Turniej Tańca Sportowego

Niezwykle gorąca atmosfera zarówno na parkiecie jak i na trybunach panowała w sobotę 25 maja na IV Skarżyskim Turnieju Tańca Sportowego, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Celsium przy współpracy z SP nr 13 i I LO . Hala widowiskowo – sportowa w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego stała się miejscem tanecznej rywalizacji blisko 500 tancerzy z województwa świętokrzyskiego, Śląska, Małopolski. Obejrzeliśmy 47 prezentacji tanecznych.

Nasze cheerleaderki spisały się znakomicie. Oto wyniki :

• 1 miejsce duet Gabrysia Wyrwińska Zosia Kępa.
  • 2 miejsce duet Zuzia Lenart Zosia Mamla
  • 3 miejsce formacja Angels.
  • 4 miejsce formacja Angels Kids.
  • 2 miejsce formacja Mini Angels
  • 1 miejsce Angels Kids II.

Ceremonii otwarcia Turnieju dokonali Wicestarosta powiatu skarżyskiego pani Katarzyna Bilska, Prezydent miasta Skarżyska – Kamiennej pan Arkadiusz Bogucki, Dyrektor I LO im. J. Słowackiego pani Martyna Maćkowiak. Podczas otwarcia Turnieju obecni byli również Dyrektor Biura Zarządu Celsium pani Dagmara Nowak – Trochimiuk, Zastępca Dyrektora ZSP nr 1 w Skarżysku – Kamiennej p. Joanna Białek oraz p. Agnieszka Plaskota. Turniej znakomicie poprowadziła pani Renata Kubik. Komisja Skrutacyjna to niezastąpione pani Małgosia Kosińska i pani Milena Kozakiewicz.

Rodzice przygotowali poczęstunek dla zaproszonych gości, trenerów, których pięknie przyjęły pani Basia Ziemniak i pani Dominika Ciura. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali medale, formacjom i duetom wręczono puchary, statuetki i dyplomy.

W trakcie turnieju tancerze losowali nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski, firmę Celsium, hurtownię papierniczą Best, Biuro Podróży Seve Travel, Przedstawicielstwo Turystyczne Republiki Bułgarii w Warszawie. Najlepsze formacje w swoich dywizjach tanecznych otrzymały nagrodę główną GRAND PRIX oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej.

Organizatorzy dziękują Urzędowi Marszałkowskiemu, Powiatowi Skarżyskiemu, Urzędowi Miasta Skarżyska – Kamiennej za wsparcie finansowe oraz sponsorom firmie cateringowej Sapori d’Italia Catering, piekarni Batmar.

Koordynator turnieju Edyta Pukowska dziękuje kochanym cheerleaderkom za dostarczone emocje, wszystkim cudownym, niesamowitym rodzicom, wolontariuszkom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że turniej pod względem organizacyjnym był wyjątkowy. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy robić rzeczy wielkie.