„Jest taki dzień” – koncert bożonarodzeniowy

Środowy wieczór- 13 grudnia 2023 roku niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Już od samego rana wyczuwało się, że ten dzień będzie się różnił od innych… Dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w murach naszej szkoły od wczesnych godzin lekcyjnych, a wszyscy członkowie społeczności szkolnej: uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, a nawet sam pan dyrektor – wystrojeni w świąteczne sweterki wprowadzali świąteczny klimat. Trwały jeszcze ostatnie próby, dekorowano salę gimnastyczną, ustawiano krzesła.

I nadszedł wieczór… magiczny, nastrojowy i niezapomniany – wieczór ze świątecznym koncertem bożonarodzeniowym dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. Wyjątkowy wieczór uświetnili swoim udziałem szczególni goście: Wiceprezydent Miasta Skarżyska- Kamiennej p. Krzysztof Myszka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji p. Aneta Ferencz, Przewodniczący Komisji Oświaty p. Andrzej Warwas, wicedyrektor p. Agnieszka Tokarczyk. Koncert rozpoczął pan wiceprezydent, który złożył życzenia całej społeczności szkolnej i przekazał na ręce pana dyrektora drobne upominki.

Młodzi artyści zaprezentowali licznie przybyłym gościom koncert zatytułowany „Jest taki dzień”. Publiczność podziwiała występy indywidualne i grupowe, wysłuchała radosnych pastorałek, kolęd i piosenek świątecznych. Nie zabrakło też występu instrumentalnego na dzwonkach chromatycznych. Słowo o zwyczajach świątecznych, historia kolęd, wiersze oraz życzenia świąteczne dopełniły całości.