hubmjr Henryk Dobrzański „Hubal”

26 kwietnia 1997 roku nasza szkoła jako najmłodsza podstawówka w Skarżysku otrzymała imię wybitnego Polaka mjr Henryka Dobrzańskiego  „Hubala”.
Uroczystość nadania imienia  i przekazania szkolnego sztandaru spowodowała przyjazd nad Kamienną większości z żyjących jeszcze podkomendnych legendarnego majora.
Nasza szkoła w tym szczególnym dniu otrzymała telegram od córki „Hubala” – Krystyny Sobierajskiej.
Sztandar dla naszej szkoły ufundowała kanadyjska fundacja Teresy i Zdzisława Knoblów. W uroczystościach wzięło udział wielu wybitnych gości w tym legendarny dowódca oddziałów AK Antoni Heda „Szary”.
Nasza szkoła wybrała jako patrona postać tego wybitnego Polaka, gdyż jego postawa wobec ojczyzny może być przykładem dla następnych pokoleń Polaków.

Popiersie patrona w naszej szkole