Światowy Dzień Kota

17 i 18 lutego 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W spotkaniu udział wzięły klasy: 1a i 1b. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją pt. „Ciekawostki o kotach domowych”, przypomniano najsłynniejsze koty z bajek książkowych oraz dzikie koty, następnie odczytano wiersz Juliana Tuwima pt „Kotek” oraz Stanisława Jachowicza „Chory kotek”.  W dalszej części zajęć uczniowie wspólnie uzupełnili krzyżówkę dotyczącą tematu, śpiewali piosenkę „Kotek Staś” i obejrzeli film „Przygody kota Filemona”. Wychodząc dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające kota.

16 lutego w klasie 2b czytano bajkę „Kot w butach”. Uczniowie układali krzyżówkę do hasła kot w butach oraz kolorowali kolorowanki z postacią kota.