Mikołajki

 

Dnia 6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja.

List do Mikołaja – jak go napisać?

Tak jak przed każdym nietypowym pismem, tak też, kiedy trzeba napisać list do świętego Mikołaja, zastanawiamy się: jak to zrobić? W gruncie rzeczy list do Mikołaja jest bardzo prosty do napisania – jego treść wcale nie musi być długa, ale warto zadbać o jego odpowiednie ozdobienie. W końcu święty Mikołaj jest bardzo zapracowany, więc nie ma czasu czytać bardzo długich listów, ale na pewno przyjemność sprawi mu pięknie wykonany przez dziecko rysunek.

List do Mikołaja na pewno powinien zawierać takie elementy jak:

przedstawienie się dziecka, które go napisało
zapewnienie o tym, że było się grzecznym
lista wymarzonych prezentów

List do świętego Mikołaja wcale nie musi zawierać długiej listy prezentów, o których dziecko marzy. Przed przystąpieniem do pisania listu do Mikołaja można nawet porozmawiać z dzieckiem o tym. Można na przykład wytłumaczyć dziecku, że jeśli będzie prosiło o wiele prezentów, to Mikołajowi może zabraknąć prezentów dla innego dziecka. W związku z tym, niech dziecko zastanowi się, o czym marzy najbardziej i niech napisze w liście do Mikołaja jeden czy dwa prezenty, na których szczególnie mu zależy.

A TERAZ ZAGADKI

W czerwonym płaszczu nocą się skrada
i pod choinką prezenty składa.
Ma długą brodę, czapkę i laskę,
odwiedza dzieci, co obchodzą Gwiazdkę.

W zimową noc przybywa ktoś,
z workiem prezentów dziwny gość.
Wchodząc przez komin, bardzo się trudzi,
lecz białej brody nigdy nie brudzi.

Kiedy gwiazdka już zaświeci,
on obdarza wszystkie dzieci.

W Boże Narodzenie
jest bardzo zajęty,
bo musi roznosić
po domach prezenty.

W TYM WSPANIAŁYM DNIU ŻYCZYMY WAM CUDOWNYCH I WSPANIAŁYCH PREZENTÓW!!!