Klasy II – wycieczka na Komendę Policji

W poniedziałek 30 września uczniowie z klas II a II b i II c – pod baczną opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej.  Głównym  celem  wycieczki było zapoznanie się  z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły.

Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy wóz policyjny – motocykl i wóz patrolowy. Mogliśmy  sobie zrobić zdjęcie przy motocyklu, w radiowozie i poczuć się jak prawdziwy policjant na patrolu. Zwiedziliśmy również salę treningową i strzelnicę. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie krótkich filmików na temat: bezpieczeństwa na drodze, zagrożeń wynikających z poruszania się rowerem bez zabezpieczeń i filmik jak można zostać policjantem.

Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci na temat specyfiki pracy policjantów, bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości.

Niektórzy już podjęli decyzję – kim chcieliby zostać w przyszłości – oczywiście POLICJANTEM:)