„Bezpieczna Droga Do Szkoły „ – spotkanie klas 1-3 z Policją

Wraz z Nowym Rokiem Szkolnym policjanci rozpoczęli działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Skarżysku – Kamiennej wspólnie ze szkolnym dzielnicowym w ramach wyżej wymienionej akcji w dniu 13.09.2019 r. odwiedzili uczniów klas 1-3 naszej szkoły.

W czasie spotkania przybliżyli zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby, a także omówili zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, w obszarze zabudowanym i poza nim. Zwrócili szczególną uwagę jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, na obowiązek noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Przypomniane były numery alarmowe.

Na zakończenie nasz dzielnicowy rozmawiał z uczniami o bezpiecznym zachowaniu w szkole, przypomniał o zasadach i regulaminie jaki obowiązuje na jej terenie.

Dziękujemy – wychowawcy i uczniowie klas 1-3:)