Powiatowy Konkurs „Wiedzy o Lesie”

W poniedziałek 25 marca odbył się finał XVII  Powiatowego  Konkursu Ekologicznego „Wiedzy o lesie” organizowanego przez naszą szkołę.

Wzięło w nim udział 20 uczniów wyłonionych w wyniku eliminacji pisemnych, które  odbyły się 18 marca.
Do eliminacji pisemnych przystąpiło 52 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu skarżyskiego. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę teoretyczną o lesie. Finał to zadania praktyczne sprawdzające umiejętności uczniów. Finaliści musieli między innymi rozpoznać gatunki drzew nagonasiennych i okrytonasiennych, tropy zwierząt, gatunki podszytu, runa leśnego oraz zwierzęta leśne. 

Laureatami XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego zostali:

I miejsce: Anna Nowak – Szkoła Podstawowa nr 13 w Skarżysku-Kamiennej
II miejsce: Jakub Zięba– Zespół Szkół Publicznych nr 4 w Skarżysku-Kamiennej
III miejsce: Róża Malec– Szkoła Podstawowa nr 5 w Skarżysku-Kamiennej
IV miejsce: Julia Działak – Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Jagodnem
V miejsce: Sebastian Dróżdż – Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Jagodnem

Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko.

Koordynatorami tegorocznej edycji były: Elżbieta Pietrasiak ze Szkoły Podstawowej nr 13, Jolanta Chojnacka ze Szkoły Podstawowej nr 8, Małgorzata Pająk ze Szkoły Podstawowej nr 5. Projekt realizowany był przy współpracy Marcina Konofalskiego z Nadleśnictwa Skarżysko.