Dzień Młodego Naukowca

27.05.2015 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Młodego Naukowca

Uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielami przeprowadzali przeróżne ciekawe doświadczenia wykorzystujące prawa fizyki. Obejrzeli je uczniowie klas młodszych i dzieci z Przedszkola nr 16. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowali działanie pola magnetycznego i zjawiska elektrostatyczne przedstawione w przystępny sposób za pomocą ciekawych urządzeń. Mogli poznać prawo naczyń połączonych, napięcie powierzchniowe wody i mieszanie cieczy o różnej gęstości.  Starsi koledzy z wielkim przejęciem wyjaśniali działanie praw fizyki podczas wykonywanych eksperymentów. Niewątpliwą atrakcją były bańki mydlane wielkich rozmiarów.

Dzieci wiele się dowiedziały i dobrze się bawiły. Na pewno warto organizować  takie zajęcia.