Konkurs przyrodniczy „Przez lądy, morza i oceany”

25 maja odbył się w szkole konkurs przyrodniczy dla klas szóstych pt. „Przez lądy, morza i oceany”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VIa i VIb. Celem konkursu było utrwalanie wiedzy przyrodniczej zdobytej przez uczniów w klasie szóstej.

W trakcie konkursu uczniowie  rozpoznawali kontynenty i oceany, strefy klimatyczno-roślinne i odszukiwali miasta na mapie na podstawie długości i szerokości geograficznej. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie polegające na rozpoznawaniu przypraw pochodzących z różnych stref klimatycznych i rejonów świata. Przyprawy można było badać organoleptycznie. Najwięcej punktów zdobył zespół uczniów z klasy VIa w składzie:

Wiktor Smulczyński

Aleksandra Połeć

Gabriela Czarnota

II miejsce zdobyła klasa VIb w składzie:

Wiktoria Kowalik

Ada Ruszkowska

Nikola Metzger

Zwycięski zespół otrzymał nagrody książkowe natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Gratulujemy zwycięzcom.