Sukcesy matematyczne naszych uczniów

Podobnie  jak w roku ubiegłym nasi uczniowie startowali  w szkolnych, międzyszkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach  matematycznych.

Uczniowie z kl. II – VI wystartowali w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”.  Wyróżnienia   zdobyli  uczniowie z kl. Vb Maja Kluczewska i Mateusz Szabat w kategorii Beniamin.

Dla uczniów kl. V – VI odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „OLIMPUS”. Wyniki olimpiady poznamy w czerwcu.

Nasi uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w szkolnym konkursie matematycznym.

Uczniowie klas IV rywalizowali w Szkolnym Konkursie Matematycznym „Mistrz Rachunków” .

Oto nasi mistrzowie:

I miejsce- Tomasz Aftyka –kl.IVa

II miejsce – Krzysztof  Kaluga  – kl.IVb

III miejsce – Maciej Lipieniecki  – kl.IVb

W tym roku szkolnym ważny sukces odniósł również uczeń kl. VIa Wiktor Smulczyński, który  został  finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego, organizowanego  przez  Kuratorium w Kielcach.

Pod koniec maja uczniowie  naszej szkoły wystartują również  w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym  dla uczniów kl. V i VI szkół podstawowych.

Uczniowie naszej szkoły chętnie startują w konkursach przedmiotowych, które poszerzają ich wiedzę i umożliwiają im przeżycie chwil zdrowej rywalizacji.