„Klub Bezpiecznego Puchatka”

W roku 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do realizacji założeń VI edycji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”.  

Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” to program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych. Dodatkowo, w tej edycji, „Klub Bezpiecznego Puchatka” został rozbudowany o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Uczniowie klas pierwszych otrzymali materiały edukacyjne, na zajęciach systematycznie zdobywali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a następnie wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, w którym świetnie sobie poradzili. Otrzymaliśmy Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

DSC_0047