Ślubowanie pierwszoklasistów

30 września 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Przystąpiło do niej 66 pierwszoklasistów. Dyrektor szkoły pan Andrzej Warwas przywitał uczniów oraz przybyłych na uroczystość gości: Prezydenta Miasta Skarżyska-Kam. pana Romana Wojcieszka, Przewodniczącego Rady Rodziców pana Grzegorza Szabata, nauczycieli oraz rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie przystąpili do aktu ślubowania. Po części oficjalnej dzieci  zaprezentowały się  w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynie klas (Agatę Nowek, Elżbietę Słokę oraz Jolantę Midurę).Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom ufundowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie tego niezwykłego wydarzenia uczniowie udali się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Emocje towarzyszące dzieciom w tym dniu na długo pozostaną w ich pamięci. Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce.