„Klub bezpiecznego Puchatka”.

dsc00097W I semestrze roku szkolnego 2012/13 w klasie Ia realizowany był program edukacyjny „Klub bezpiecznego Puchatka”. Celem programu było wdrożenie pierwszoklasistów do bezpiecznego zachowania na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.

Patronat honorowy nad programem sprawował Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty. Na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych w klasie I a przeprowadzono cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa. Na zakończenie uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie i odpowiadali na 15 pytań dotyczących bezpiecznych zachowań. Dzięki realizacji cyklu zajęć i przystąpieniu uczniów do testu otrzymaliśmy Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka.