Pasowanie na czytelnika

W dniu 5.10.2012r w bibliotece  SP 13 odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 1a na czytelnika naszej biblioteki. Uczniowie wzięli udział w zabawie  zgadując bohaterów bajek dla dzieci, sami mówili jak należy zachować się w bibliotece, zostali zapoznani z zasadami  wypożyczania  książek oraz sposobami ich poszanowania.

Otrzymali również kolorowe zakładki do książek i kolorowe karteczki z zapisanymi prośbami  książki. Złożyli uroczystą obietnicę  – przyrzeczenie czytelnicze i zostali pasowani na czytelnika poprzez położenie na ramieniu każdego z nich dużej, starej księgi „Pana Tadeusza” .Na zakończenie zostali zaproszeni do wypożyczenia swojej pierwszej książki. Otrzymali również „łapki” – sylwetki dłoni – na każdym palcu zapisane były kolejne dni tygodnia i godziny pracy biblioteki.