Ogień Nadziei

OLYMPUS DIGITAL CAMERA17 września do Skarżyska zawitała sztafeta niosąca Ogień Nadziei na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Po wizycie w kilku europejskich stolicach i kilkudziesięciu polskich miastach, ogień zapłonie na stadionie warszawskiej Legii, podczas uroczystej ceremonii otwarcia największej w tym roku imprezy sportowej w Polsce. Ogień Nadziei jest symbolem ducha Igrzysk, przypomina o idei sportowej rywalizacji i fair play.
Z Ogniem Nadziei uczestnicy Biegu w godzinach popołudniowych dotarli do hali sportowej MCSiR. Tam odbyło się uroczyste przyjęcie Ognia Nadziei przez władze i mieszkańców miasta oraz zawodników Olimpiad Specjalnych. Podczas uroczystości Prezydent wręczył oficjalnie certyfikaty dyrektorom szkół przy których dzisiaj rano odsłonięte zostały tablice pamiątkowe ku czci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej pochodzących z naszego miasta lub z nim związanych. Przy naszej szkole jest to tablica porucznika Lucjusza Dorobczyńskiego, porucznika Eugeniusza Bachmana i porucznika Mariana Majewskiego.