Zajęcia sportowe na świetlicy

Po przywróceniu nauczania stacjonarnego dla klas I-III w ramach działalności świetlicy szkolnej ponownie prowadzone są zajęcia sportowe podnoszące aktywność fizyczną naszych dzieci.
Aktywność sportowa, zarówno na poziomie wyczynowym, jak i sportu dzieci i młodzieży, w obecnej sytuacji jest bezpieczna, pod warunkiem stosowania się do narzuconych obowiązującymi przepisami prawa zasad i zaleceń.
Odpowiednia aktywność fizyczna zwiększa wydolność organizmu, ogranicza ryzyko otyłości i zmniejsza zapadalność na wiele chorób.
Ważne jest, aby dzieci korzystały z każdej okazji do aktywności fizycznej, nawet krótkiej. Może to być zabawa w przydomowym ogrodzie, albo – w przypadku braku takiego – spacer, gimnastyka.